fbpx
angielski w korporacji

W KORPORACJI BEZ ANGIELSKIEGO?

Dobrze jest spojrzeć prawdzie w oczy. Obostrzenia tylko przyspieszyły trend obserwowany od dłuższego czasu. Kolejki chętnych do kariery w międzynarodowej korporacji nie maleją, a wręcz przeciwnie – rosną. Przyczyny są jasne: wysokie zarobki, stabilność i możliwości awansu. Co ciekawe, zależnie od branży (np. finansowej, IT) wykształcenie kierunkowe nie jest już wymagane, raczej umiejętności szybkiego uczenia się.

Można być absolwentem historii, socjologii czy sztuk pięknych, a i tak dostać pracę w koncernie. Co w takim razie jest przeszkodą przy otrzymaniu tej pracy? Czego w żadnym wypadku nie można?

NIE RADZIĆ SOBIE Z ANGIELSKIM!

Im większa firma, tym większe wymagania. Udział w telekonferencji na Zoomie, odpisanie na maile z zagranicy czy choćby small talk podczas lunchu – tu angielski jest nieodzowny.

Zazwyczaj już rozmowa kwalifikacyjna jest przeprowadzana w języku Szekspira. To pozwala HR-om ocenić płynność wypowiedzi u kandydata, znajomość terminologii czy nawet poziom stresu, jaki wywołuje w nim/niej rozmowa po angielsku. Zakłada się, że człowiek spięty podczas rozmowy o pracę nie poradzi sobie dobrze z językiem obcym. Paradoksalnie, kandydat, który ma tego świadomość, może zacinać się jeszcze mocniej!

Na szczęście, procesy rekrutacyjne w dużych korporacjach odbywają się bez pośpiechu – mogą trwać tygodniami. Nie stanowi to wyjątku, ani nie budzi zaskoczenia na twarzach znawców branży. Uwaga: daje to pewną przewagę kandydatowi, który chce intensywnie wykorzystać czas. I dostać tę pracę! Z pewnością później sam będzie mógł korzystać z benefitu w postaci zajęć z języka obcego w wybranej firmie… Ale do tego jeszcze jeden krok!

LANGUAGE BOOSTER – to intensywny kurs tematyczny typu „Crash Course na sterydach”, przeznaczony dla takich właśnie osób. Uczestnik pod opieką metodyków i lektorów trenuje przez 2-3 dni, po 5 godzin dziennie. Przyswaja w tym czasie setki wyrażeń. W tym, z kluczowych w tym wypadku zakresów: Presentations, Recruitment czy Interview.

Znika stres w głowie kandydata. W to miejsce pojawiają się… nowe słówka, zwroty branżowe i rosnąca pewność siebie. Dużą korzyścią jest przełamanie bariery językowej – a tym samym, nierzadko – i bariery życiowej… Kurs typu Language Booster zalecamy osobom, które osiągnęły już poziom A2+.

Jeśli zaś masz nieco więcej czasu na podniesienie poziomu swojego angielskiego pod kątem zdobycia nowej pracy, możesz skorzystać z kursu angielskiego online, który pomoże Ci przygotować się do wymagań przyszłego pracodawcy.