Strona główna » Blog » Język obcy a stres
stres a język obcy

Język obcy a stres

Sprawa jest niezmiernie ciekawa i zawsze wzbudza wiele emocji: STRES. Dużo miejsca mu się poświęca i rzeczywiście jego wpływ na nasze zdrowie jest szkodliwy, bez dwóch zdań. Z drugiej strony, jeśli pocenie się dłoni, czy łamiący się głos wskazuje na te punkty naszego życia, w których czujemy się słabsi, tym samym, napięcie i nerwy podczas np. spotkania w języku angielskim - może wskazywać, że angielski nie jest naszą mocną stroną.

Oznacza to, że gdybyśmy poznali ten język lepiej, stres przed komunikowaniem się w języku obcym by zniknął. Im pewniej lingwistycznie byśmy się czuli, tym angielski kojarzyłby nam się lepiej, jako język w gruncie rzeczy logiczny, ładnie brzmiący i przyjemny (a taki jest w istocie!).

Mniej skomplikowany stałby się np. wywiad telefoniczny z obcokrajowcem, dłuższy list biznesowy czy sms z podziękowaniami, które wypadałoby odesłać bez zwłoki i, co równie istotne, bez błędów.

Recepta jest prosta. To obycie z językiem powoduje, że człowiek staje się asem. Trzeba tylko zacząć, najlepiej w dobrym towarzystwie. Z tego względu świetnym pomysłem jest wzięcie udziału w kursie językowym. Regularne konwersacje z lektorem potrafią zdziałać cuda! Co ważne, mózg najlepiej uczy się w dobrej atmosferze i przy wysokiej koncentracji uwagi. Lektor zmotywuje do robienia postępów, dyskretnie wychwyci powtarzające się błędy i zwiększy pewność siebie u uczestnika. Stopniowo oraz krok po kroku.

Dodatkowo, uczestnicząc w zajęciach grupowych pod okiem lektora, możemy trenować swoje umiejętności, licząc na wsparcie innych uczestników. Inni kursanci, którzy są w podobnej sytuacji, chcieliby podszlifować płynność języka, ale trochę się boją. Tymczasem - nie ma czego!

Wiemy to z doświadczenia: wraz z postępami stres topnieje. Jako szkoła językowa Prolang, ponad 2500 kursantów wynieśliśmy na zupełnie inny poziom zaawansowania językowego. Co ważne, tworzymy też profilowane szkolenia językowe. Jeżeli jesteś lekarzem, programistą, HR-owcem czy prawnikiem, Twój angielski może być znacznie lepszy. Twoje nazwisko, również na polu międzynarodowym, może stać się bardziej znane.
So relax… and contact us.