Strona główna » Blog » Kursy językowe indywidualne czy grupowe?

Kursy językowe indywidualne czy grupowe?

Właśnie okazuje się, że w wakacje będziesz miał więcej wolnego czasu dla siebie… Zastanawiasz się, co zrobić z tymi dodatkowymi godzinami. Oczywiście w myślach już pływasz katamaranem po oceanie niezliczonych możliwości… Na horyzoncie pojawiają się kursy języka angielskiego na wakacje. Jeden klik i już wiesz, że możesz wybrać intensywny kurs języka angielskiego dopasowany do Twoich potrzeb, ewentualnie taki przygotowujący do zdania certyfikatów językowych. Jeszcze jeden klik i kurs ląduje w koszyku.

group language course

Nie, stój! Poczekaj! Na ostatniej prostej pojawia się opcja: kurs indywidualny czy grupowy? I tu zatrzymamy się  na dłużej. W zasadzie wybór zależy od tego, czy chcesz, aby uwaga lektora poświęcona była w zupełności Tobie, czy też innym uczestnikom kursu. Co to oznacza dla Ciebie? Jeśli średnio godzina zajęć to 60 minut, wówczas w trakcie zajęć indywidualnych Twoje mówienie może zajmować od 40 do 80 procent w zależności od zadań - czyli średnio 60 procent zajęć to Twoje mówienie, a to oznacza, że podczas jednej godziny zegarowej będziesz mówił przez 36 minut. Przy kursie grupowym te 60 procent zostaną pomniejszone o co najmniej połowę z racji udziału dodatkowej osoby, która w tym czasie będzie mówiła - czasu na mówienie zostanie Ci około 18 minut. Pomyśl, ile minut zostanie Ci przy 3 osobach w grupie, bądź czterech. Oczywiście opcja ta może być dobra dla osób,  które chcą przyswajać materiał w grupie powoli bez pośpiechu, ale też bez mocnego, wyraźnego progresu. Wybór kursu grupowego będzie również świetnym wyborem dla ludzi, którzy chcą przy okazji nauki poznać nowe osoby, sprawdzić siebie w komunikacji z innymi uczącymi się na tym samym poziomie, bądź też przełamać swoje opory w mówieniu na forum grupy.

Progres będzie dużo bardziej namacalny przy zajęciach indywidualnych. Jedną z wad takiego kursu jest na pewno cena, która nie rozkłada się proporcjonalnie na wielu kursantów tak jak przy kursach grupowych, a pokrywana jest z kieszeni jednej osoby. Auć! Boli, ale jest to wbrew pozorom ból, który przyjemnie przekształca się w szybki rozwój, mierzalne efekty i piorunujący postęp w umiejętnościach językowych. Możesz przy okazji skorzystać z kursu językowego online, który w całości dopasuje się do Twojego grafiku. Wybór należy do Ciebie - zostaw swoje dane, a my skontaktujemy się z Tobą i pomożemy Ci dokonać właściwego wyboru.

ZAPRASZAMY!

Czy tryb nauki w Twojej firmie jest skuteczny?

Możesz to ocenić poprzez cykliczny audyt językowy:

audyty językowe dla firm 

Lub wyceń kurs dla Twojej firmy:

Proszę o ofertę dla firm

O autorze:

Piotr Tryhubczak

Business English Teacher, lingwista, absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego, kierunek Filologia Angielska. Pasjonują go niezmiennie języki obce i programowania oraz metody nauczania. Ukończył studium coachingu i uzyskał certyfikat ACSTH. Pracuje w zawodzie lektora języków obcych od 2000 roku.
Shopping Cart
Scroll to Top
Zgoda na pliki cookie z Real Cookie Banner