Strona główna » Blog » Olimpijska sprawność w języku obcym?

Olimpijska sprawność w języku obcym?

olimpijczycy na bieżni

Igrzyska Olimpijskie w tym roku dobiegły końca. Emocje opadły, a my możemy się zastanowić, w jaki sposób dochodzi się do sprawności… Olimpijskiej sprawności w różnych dyscyplinach - językowej, sportowej czy biznesowej. Umiejętny trening - oto odpowiedź! Wyjaśnijmy, co to oznacza.

W jaki sposób sprinterzy trenują do biegu na 100 metrów? Biegając na bocznym boisku pod czujnym okiem trenera korygującego błędy techniczne. Jak wygląda trening olimpijskiego boksera przed występem na ringu? To godziny ćwiczeń w małej sali z dala od fleszy fotoreporterów. Wreszcie, jak ćwiczy zawodowy rzecznik prasowy, pracujący w kadrze danego kraju? W salce konferencyjnej, od ósmej rano, udzielając odpowiedzi przed publiką, która… jeszcze nie przyszła. Oswaja się, ćwicząc w podobnym miejscu.

Mistrzowie trenują w podobnych warunkach, w jakich mają wystąpić. Tylko nieco wcześniej, szykując się zawczasu. Poświęcając sporo czasu na przygotowanie.

Oznacza to, że chcąc swobodnie komunikować się online, np. przez Zoom czy też inny komunikator, powinniśmy trenować tak samo - przy komputerze, prowadząc zdalne konwersacje.

Płynie z tego ważny wniosek: najdoskonalszą metodą nauki języka angielskiego, wykorzystywanego zdalnie, jest e-learning - tj. nauka w takich samych warunkach.

Warto więc wybrać szkołę językową, która wie, jak pod tym kątem należy trenować umysł. Wiedza, jak działa nasz mózg i w jaki sposób buduje się umiejętności językowe jest w tym elemencie kluczowa. W Prolangu skutecznie łączymy proces zdobywania umiejętności językowych wraz z rozwojem kompetencji biznesowych. Angielski biznesowy online zapewnia rozwój elementów językowo-biznesowych, które przydadzą się podczas firmowych spotkań online, small talku oraz negocjacji. W ramach pracy nad wzrostem tych umiejętności otrzymasz także dostęp do autorskiej platformy e-learningowej ze słownictwem biznesowym - VOCAbite.

Dzięki niej oraz zajęciom dopasowanym tylko do Ciebie osłuchasz się z angielskim językiem branżowym. W bezpiecznym otoczeniu nauczysz się zwrotów, które ułatwią Ci pracę. Zapomnisz o stresie podczas konferencji online, bo będziesz do nich odpowiednio przygotowany. A gruntowne "wytrenowanie", jak wiemy z biznesu i sportu, jest nie do przecenienia.

A w przyszłości - kto wie, może nawet zostaniesz językowym czempionem? Tego Ci życzymy! Wystarczy tylko zacząć pod czujnym okiem trenerów.

A potem, zbieraj laury, awanse i słowa uznania!

Shopping Cart
Scroll to Top
Zgoda na pliki cookie z Real Cookie Banner