Strona główna » Szkolenia językowe dla pracowników firm » Dlaczego firmy organizują szkolenia językowe

Dlaczego w firmach są organizowane szkolenia językowe?

support business knowledge palec wskazujący te napisy

Możemy stwierdzić w całą pewnością, że szkolenia językowe dla pracowników są jednym z najpopularniejszych benefitów oferowanych kandydatom do pracy w różnego rodzaju korporacjach, a także, coraz częściej, w mniejszych firmach.

Dlaczego firmy decydują się na takie rozwiązanie?

Pierwszym powodem jest chęć przyciągnięcia i zatrzymania wysokiej jakości specjalistów, którzy oczekują od swojego pracodawcy inwestowania w ich rozwój. Potrzebą wysuwającą się na pierwszy plan jest konieczność konkurowania z innymi pracodawcami, którzy oferują szeroki pakiet benefitów przyszłym pracownikom.

Drugim powodem jest zapotrzebowanie na kadry z umiejętnościami językowymi niezbędnymi do komunikacji z kontrahentami zza granicy. Tutaj, pomimo coraz lepszego poziomu znajomości języków obcych w Polsce, nadal istnieje luka w nauce języka branżowego i biznesowego, którą z powodzeniem wypełniają szkolenia językowe oferowane przez wyspecjalizowane podmioty takie jak PROLANG.

Trzecim powodem jest realizowanie założeń systemów motywacyjnych istniejących w firmach. W ramach tych systemów jednym z oferowanych benefitów są różnego rodzaju szkolenia, w tym szkolenia językowe.

Niezależnie od indywidualnych powodów, w każdym przypadku inwestowania w rozwój kadry jest dobrym pomysłem, przynoszącym wymierne korzyści pracodawcy.

Szkolenia językowe są dobrym benefitem w nowoczesnych firmach, które dbają o swoich pracowników i o swój image na rynku pracy.

Przeczytaj także:

Angielski jako bezpieczny benefit dla pracowników

Shopping Cart
Scroll to Top
Zgoda na pliki cookie z Real Cookie Banner