Strona główna » Blog » Język obcy a stres
stres a język obcy

Język obcy a stres

Sprawa jest niezmiernie ciekawa i zawsze wzbudza wiele emocji: STRES. Dużo miejsca mu się poświęca i rzeczywiście jego wpływ na nasze zdrowie jest szkodliwy, bez dwóch zdań. Z drugiej strony, jeśli pocenie się dłoni, czy łamiący się głos wskazuje na te punkty naszego życia, w których czujemy się słabsi, tym samym, napięcie i nerwy podczas np. spotkania w języku angielskim - może wskazywać, że angielski nie jest naszą mocną stroną.

Oznacza to, że gdybyśmy poznali ten język lepiej, stres przed komunikowaniem się w języku obcym by zniknął. Im pewniej lingwistycznie byśmy się czuli, tym angielski kojarzyłby nam się lepiej, jako język w gruncie rzeczy logiczny, ładnie brzmiący i przyjemny (a taki jest w istocie!).

Mniej skomplikowany stałby się np. wywiad telefoniczny z obcokrajowcem, dłuższy list biznesowy czy sms z podziękowaniami, które wypadałoby odesłać bez zwłoki i, co równie istotne, bez błędów.

Recepta jest prosta. To obycie z językiem powoduje, że człowiek staje się asem. Trzeba tylko zacząć, najlepiej w dobrym towarzystwie. Z tego względu świetnym pomysłem jest wzięcie udziału w kursie językowym. Regularne konwersacje z lektorem potrafią zdziałać cuda! Co ważne, mózg najlepiej uczy się w dobrej atmosferze i przy wysokiej koncentracji uwagi. Lektor zmotywuje do robienia postępów, dyskretnie wychwyci powtarzające się błędy i zwiększy pewność siebie u uczestnika. Stopniowo oraz krok po kroku.

Dodatkowo, uczestnicząc w zajęciach grupowych pod okiem lektora, możemy trenować swoje umiejętności, licząc na wsparcie innych uczestników. Inni kursanci, którzy są w podobnej sytuacji, chcieliby podszlifować płynność języka, ale trochę się boją. Tymczasem - nie ma czego!

Wiemy to z doświadczenia: wraz z postępami stres topnieje. Jako szkoła językowa Prolang, ponad 2500 kursantów wynieśliśmy na zupełnie inny poziom zaawansowania językowego. Co ważne, tworzymy też profilowane szkolenia językowe. Jeżeli jesteś lekarzem, programistą, HR-owcem czy prawnikiem, Twój angielski może być znacznie lepszy. Twoje nazwisko, również na polu międzynarodowym, może stać się bardziej znane.
So relax… and contact us.

Shopping Cart
Scroll to Top
Zgoda na pliki cookie z Real Cookie Banner