Strona główna » Blog » Nauka mniejszymi kęsami, czyli VOCAbite.

Nauka mniejszymi kęsami, czyli VOCAbite.

W jaki sposób zniechęcić się do nauki języka, i to błyskawicznie? Odpowiedź jest prosta - zaczynać od za dużych ambicji i zbyt wielkich porcji materiału.

Często uczący się języka podejmują decyzję typu: od dzisiaj zaczynam! Będę się uczyć systematycznie, codziennie przez przynajmniej godzinę, będę chodzić na zajęcia, a w wolnym czasie będę czytać prasę oraz oglądać programy telewizyjne w języku Szekspira.

VOCAbite - nauka krok po kroku

Problem w tym, że tego typu deklaracje najczęściej należą do kategorii “pobożnych życzeń”, nie biorąc pod uwagę realiów życia codziennego.

  • Po pierwsze, mało który dorosły (a ta kategoria osób stanowi 99% naszych Klientów) ma do dyspozycji wolną godzinę czasu codziennie, aby móc ją przeznaczyć na naukę języka.
  • Po drugie, jeśli do tej pory nie mieliśmy nawyku systematycznej nauki, to jest naprawdę niewielkie prawdopodobieństwo, że od teraz zaraz uda nam się regularnie poświęcać aż tyle czasu na język. Potrzebujemy zbudować nowy nawyk, a nowe nawyki najlepiej wyrabia się małymi krokami.
  • Po trzecie, często takiemu zapałowi towarzyszy chęć robienia wszystkiego naraz, czyli chcemy czytać, słuchać, mówić i uczyć się jeszcze gramatyki w najszybszy i najbardziej kompleksowy sposób. Problem jest taki, że to nie działa. Nie da się od razu i naraz nauczyć wszystkiego, choćby dlatego, że zarówno gramatyka jak i słownictwo tworzą pewnego rodzaju strukturę logiczną, gdzie pewne elementy języka powinny być nabyte przed innymi, aby cały proce był spójny i efektywny.

Dlatego rada na dziś: zacznijmy spokojniej.

Nauka języka angielskiego to nie udział w wyścigu - to proces. Jeśli będzie poprawnie przeprowadzony, przyniesie dobre efekty. Kluczowe znaczenie tutaj ma poszerzenie słownictwa - w sposób spokojny i mierzalny. Aby ułatwić ten proces, nasza szkoła stworzyła autorską platformę internetową VOCAbite, gdzie nasi Słuchacze mogą nabywać wiedzę mniejszymi “kęsami”. Przerobienie jednej jednostki nie zajmie więcej, jak około 5-10 minut, czyli porcję czasu, którą z łatwością można znaleźć w ciągu całego dnia na naukę (choćby przy porannej kawie).

Aplikacja monitoruje nasze postępy, a specjalny algorytm biorący pod uwagę badania nad pamięcią i zapominaniem (krzywa Ebbinghausa) na bieżąco ocenia, jak dobrze znamy dane słówko lub zwrot, i dzięki spersonalizowanym powtórkom i przypomnieniom pomaga nam w szybszej i efektywniejszej nauce słownictwa. Nie powtarzamy bowiem wszystkich słówek, tylko te, których nauka sprawia nam więcej kłopotu. Platforma VOCAbite zachęca do stałego odświeżania nabytej wiedzy, dzięki czemu nowe informacje zostają w głowie na długo. Ponadto, aplikacja dba też o naszą motywację, bo przydziela punkty za zdobywanie kolejnych poziomów wiedzy, zaś użytkownik ma okazję wcielić się w superbohatera lub superbohaterkę.

VOCAbite to gotowe lekcje słownictwa - obejmujące świat biznesu, finansów, bankowości oraz innych obszarów ogólno-biznesowych. Użytkownik uczy się na starannie dobranych słowach i zwrotach użytecznego języka, przydatnego w codziennych sytuacjach biznesowych i komunikacji firmowej. Nikt tutaj nie będzie namawiał nas do nauki nazw kolorów, części ciała czy też nazw zwierząt - chyba że będziemy się uczyć przydatnych w biznesie idiomów (np. be in the red, play it by ear lub hear something from the horse’s mouth).

Każdy Słuchacz może się zalogować i ćwiczyć słownictwo wprowadzane na lekcjach za pomocą specjalnie przygotowanych powtórek i gier językowych. Stały, angażujący kontakt z językiem skutkuje łatwością w mówieniu po angielsku i wynosi umiejętności na zupełnie nowy poziom. Pamiętamy, dobra szkoła językowa to taka, na której zajęcia chętnie się przychodzi (także te zdalne), postępy widoczne są gołym okiem, a kursant z dumą opowiada o swoich wynikach. I mówi to - w języku obcym.

Zauważalne sukcesy cieszą bardziej, więc wykorzystajmy to!

  • Jeśli jesteś zainteresowany sprawdzeniem, jak działa nasza platforma, zapraszamy do zalogowania się do jej najnowszej wersji na poniższej stronie
  • Jeśli zaś chciałbyś rozpocząć systematyczną naukę przy pomocy naszych zaangażowanych lektorów, zapraszamy do umówienia się na lekcję próbną.

1 thought on “Nauka mniejszymi kęsami, czyli VOCAbite.”

  1. Pingback: Jak szybko nauczyć się języka obcego? - Szkoła językowa

Comments are closed.

Shopping Cart
Scroll to Top
Zgoda na pliki cookie z Real Cookie Banner