Strona główna » Blog » Dlaczego (nadal) warto uczyć się angielskiego?

Dlaczego (nadal) warto uczyć się angielskiego?

Grafikia artykuł dlaczego angielski (1600×1000 px)

Czy sztuczna inteligencja zastąpi konieczność nauki języka?

W dzisiejszych czasach nie trzeba już chyba nikogo przekonywać, że znajomość języka angielskiego jest praktycznie niezbędna do odniesienia sukcesu zawodowego. Zdolność do skutecznego komunikowania się w języku angielskim otwiera nieograniczone możliwości dla osób i organizacji, co czyni ją kluczową umiejętnością dla każdego, kto chce odnieść sukces na międzynarodowej arenie biznesowej. I choć w przyszłości - być może - konieczność nauki języka obcego zostanie całkowicie wyeliminowana, bo będziemy mieli dostęp do takich narzędzi wspomaganych sztuczną inteligencją, że skomunikujemy się z każdym i w każdej sytuacji - na chwilę obecną wciąż pozostajemy zdani na własne siły umysłowe i zdolność nauki. Sam fakt uczenia się może być dla niektórych trudny i uciążliwy, tym niemniej korzyści z posiadanej wiedzy i umiejętności są nieocenione.

W tym artykule omówimy 5 kluczowych powodów, dla których - nadal - warto uczyć się języka angielskiego:

Powody, dla których warto uczyć się języka angielskiego:

1. Lepsza komunikacja w środowisku międzynarodowym:

Język angielski jest obecnie powszechnie używanym językiem międzynarodowego biznesu oraz wymiany handlowej. Dzięki nauce języka angielskiego ludzie biznesu mogą skutecznie komunikować się z współpracownikami, klientami i partnerami z całego świata, poprawiając swoją zdolność do współpracy i osiągania wspólnych celów. Znajomość języka angielskiego na poziomie biegłym ułatwia również efektywną współpracę w ramach wielonarodowych zespołów, gdzie język angielski króluje jako język komunikacji międzynarodowej. Zdarza się też tak, że międzynarodowa korporacja nawet w kraju innym niż anglo-saskim posługuje się językiem angielskim w ramach formalnej komunikacji wewnątrz firmy. Dzieje się tak mimo tego, że większość jej pracowników na danym terenie mówi w innym języku niż angielski.

2. Zwiększone możliwości kariery zawodowej:

Na dzisiejszym zglobalizowanym rynku pracy umiejętność mówienia po angielsku jest często wymagana na wielu dobrze płatnych stanowiskach. Firmy i organizacje coraz częściej poszukują pracowników z dobrą znajomością języka angielskiego, ponieważ są oni postrzegani jako bardziej atrakcyjni na rynku i zdolni do skuteczniejszego wykonywania swoich obowiązków. Ucząc się języka angielskiego, jednostki mogą zwiększyć swoje szanse na sukces w rozwoju zawodowym i zyskać przewagę konkurencyjną na rynku pracy. Znajomość angielskiego na dobrym poziomie umożliwia dostęp do szerszego zakresu możliwości zatrudnienia, jako że w obecnej dobie pracy online możemy szukać nowego pracodawcy praktycznie na całym świecie, nie tylko w Polsce.

3. Dostęp do wiedzy i informacji:

Zdecydowana większość informacji dostępnych w internecie i literaturze dotyczącej biznesu globalnego jest napisana w języku angielskim. Zdolność do czytania i rozumienia tej informacji jest kluczowa dla utrzymywania się na bieżąco z najnowszymi trendami i innowacjami technologicznymi w świecie biznesu. Wiele najnowszych technologii i innowacji opracowano w krajach anglojęzycznych, dlatego ważne jest, aby profesjonaliści byli w stanie je zrozumieć. Ponadto dobra znajomość języka angielskiego ułatwia profesjonalistom udział w dyskusjach i forach online, co pozwala im poszerzać swoją sieć znajomości i uczyć się od innych w swojej dziedzinie. Niemałe znaczenie ma też fakt, że wiele konferencji biznesowych i wydarzeń o znaczeniu globalnym również jest z założenia prowadzona w języku angielskim.

4. Lepsze zrozumienie kulturowe:

Angielski jest powszechnie używany w wielu krajach, co czyni go ważnym narzędziem do pokonywania różnic kulturowych i zrozumienia różnych perspektyw. Ucząc się języka angielskiego, jednostki są w stanie docenić różnorodność kulturową i budować relacje ze współpracownikami i klientami z całego świata, poprawiając swoją zdolność do efektywnej pracy w międzykulturowych zespołach.

5. Polepszone umiejętności uczenia się oraz umiejętności rozwiązywania problemów:

Nauka języka angielskiego, tak jak nauka każdej złożonej umiejętności, promuje również krytyczne myślenie i umiejętności rozwiązywania problemów. W świecie VUCA umiejętność szybkiego uczenia się, wyszukiwania istotnych informacji oraz odrzucania tych nieistotnych ma ogromne znaczenie i przynosi wymierne korzyści. Będąc “wystawionym” na nowe pomysły i perspektywy w trakcie nauki języka angielskiego jednostki są w stanie rozwinąć bardziej szczegółowe rozumienie złożonych problemów, co pozwala im podchodzić do problemów z różnych punktów widzenia i znajdować innowacyjne rozwiązania również w innych dziedzinach.

Podsumowując, umiejętność mówienia i rozumienia języka angielskiego jest niezbędna do odniesienia sukcesu w dzisiejszym globalnym świecie biznesu. Niezależnie od tego, czy chcesz poszerzyć swoją sieć kontaktów zawodowych, zwiększyć możliwości kariery lub poprawić zrozumienie kulturowe, nauka języka angielskiego jest kluczową umiejętnością, która może pomóc Ci osiągnąć swoje cele. Inwestując w znajomość języka angielskiego, możesz zyskać przewagę konkurencyjną i polepszyć nie tylko swoje perspektywy zawodowe, ale też przynieść wymierne korzyści swojemu biznesowi lub zatrudniającej cię firmie.

Jak możemy pomóc?

W naszej szkole językowej oferujemy kursy, które są specjalnie zaprojektowane, aby pomóc profesjonalistom biznesowym poprawić ich znajomość języka angielskiego. Nasze kursy są dostosowane do potrzeb ludzi biznesu i pomagają zdobyć umiejętności potrzebne do odniesienia sukcesu zawodowego. Dlatego nie czekaj i skontaktuj się z nami już dziś, aby dowiedzieć się więcej o naszych szkoleniach.

Formularz kontaktowy

Informujemy, iż administratorem Pani/Pana danych osobowych jest PROLANG Sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu; adres: ul. Ostrowskiego 9 lok. 211, 53-238 Wrocław, Spółka wpisana w Sądzie Rejonowym dla Wrocławia-Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000738905; NIP 894-313-04-47; z kapitałem zakładowym w wysokości 10 000,00 zł. Pani/Pana dane osobowe przetwarzane są wyłącznie w celu realizacji usługi szkoleniowej. Posiada Pan/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich poprawienia, a podanie ich treści jest dobrowolne.

Shopping Cart
Scroll to Top
Zgoda na pliki cookie z Real Cookie Banner