Strona główna » Blog » Nauka języka obcego w czasie kwarantanny

Nauka języka obcego w czasie kwarantanny

Jeżeli choć w niewielkim stopniu przypominasz mnie, to zapewne Twoje życie ostatnio przeszło znaczącą metamorfozę, obracając się o co najmniej 90 stopni.

Prawdopodobnie zrezygnowałeś z codziennych wizyt w biurze, ograniczyłeś spotkania z kolegami z pracy, a kontakty z rodziną stały się rzadsze. Być może również spotkania z przyjaciółmi w lokalnych knajpkach czy wspólne grillowanie w ogrodzie stały się tylko miłym wspomnieniem.

Niespodziewanie zyskałeś mnóstwo wolnego czasu. Zapewne już częściowo go wykorzystałeś, nadrabiając różnorodne zaległości domowe. Możliwe, że zająłeś się porządkami na strychu, uporządkowałeś narzędzia w garażu... Samochód lśni czystością, ogród został starannie przekopany, a ściany w mieszkaniu odzyskały świeżość. Być może nawet podjąłeś się renowacji mebli lub odkryłeś w sobie pasję do przygotowywania wykwintnych potraw?

nauka języka podczas kwarantanny

STOP!!!

Wszystkie te działania są niewątpliwie korzystne i z pewnością od dawna wymagały Twojego zaangażowania. Ale czy zastanawiałeś się nad jeszcze jedną aktywnością, która, oprócz rozwiania nudy, może przynieść dodatkowe korzyści i wzbogacić Twoje życie?

Tak, mowa o nauce języka obcego.

Obecnie mamy idealny czas, aby rozpocząć, wznowić lub kontynuować naukę. Dlaczego? Istnieje wiele sprzyjających okoliczności:

1. Masz teraz czas. Dużo więcej czasu niż wcześniej, kiedy byłeś zaangażowany nie tylko w życie zawodowe, ale także rodzinne i towarzyskie. Gdy odpadły czasochłonne zobowiązania (te wielogodzinne dojazdy do pracy!), nagle zauważyłeś, że możesz się nawet trochę nudzić.

2. Masz nieograniczony dostęp do materiałów, aplikacji i najlepszych nauczycieli. Czas kwarantanny i konieczność przejścia na życie bardziej online zachęciły wielu nauczycieli i szkoły, które wcześniej nie specjalizowały się w lekcjach przez Internet, do wypróbowania nowych narzędzi i możliwości. Istnieje nawet żart związany z obecną sytuacją: Pytanie: Kto najbardziej przyczynił się do cyfryzacji twojej firmy? Czy było to CEO, czy Rada Nadzorcza, czy FCO? Odpowiedź: COVID.

3. Sytuacja ekonomiczna zmusiła również wiele szkół i nauczycieli do obniżenia stawek za godzinę zajęć. Szkoły przygotowały również pakiety lekcji, gdzie godzina zajęć z lektorem jest tak atrakcyjna, jak dawno nie była. Sprawdź pakiety na stronie prolang.pl, aby się o tym przekonać.

4. Nauczyciele są bardziej elastyczni jeśli chodzi o godziny przeprowadzania zajęć. Gdy odpada dojazd do klienta, często w korkach i na odległy kraniec miasta, są oni skłonni prowadzić zajęcia w znacznie większym zakresie godzin niż gdyby musieli do klienta dojechać. Możesz zatem dopasować takie godziny, jakie wam obojgu najbardziej pasują. Nowe technologie sprzyjają jeszcze większej kreatywności, zaangażowaniu, oraz możliwości dopasowania zajęć do Twoich potrzeb. Trzeba bardziej przećwiczyć daną konstrukcję gramatyczną? Klik, i nowe ćwiczenie pojawia się na ekranie. Nauczyciel dosłownie w sekundę może znaleźć dla Ciebie dodatkowe zadanie, utrwalające

To tylko kilka pozytywnych aspektów obecnej sytuacji.

Jest jeszcze jeden istotny aspekt, szczególnie ważny w obecnych czasach. W dobie kwarantanny, ograniczenia kontaktów międzyludzkich, obaw o zdrowie, a czasem i o pracę, niezwykle ważne jest dbanie o stan swojej psychiki. The Lancet, uznane czasopismo medyczne, przeprowadziło badania nad efektami występującymi u ludzi pozostających w kwarantannie i wykazało, że wśród znaczącego odsetka pojawiają się różne zaburzenia nastroju, problemy ze snem, lęki i niepokój, a nawet zespół stresu pourazowego. Bardzo częste są nuda i frustracja wynikające z sytuacji.

Dlatego tak ważne jest, aby w miarę możliwości zapobiegać wystąpieniu tych efektów. Jednym z ważnych zaleceń, o jakich można przeczytać na stronach z poradami na czas kwarantanny, jest stworzenie sobie pewnej struktury dnia oraz ustalanie sobie codziennych / cotygodniowych celów do osiągnięcia. Jeśli dodamy do tego zobowiązanie w postaci lekcji online z lektorem, co może zaspokajać naszą potrzebę kontaktu społecznego, to uda nam się przynajmniej w pewnym zakresie zadbać również o nasze zdrowie i poradzić sobie z tym nietypowym czasem.

O autorce:

Beata Szeruga

Business English Teacher, absolwentka Anglistyki Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Zarządzania Kadrami Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu. Pasjonatka rozwoju osobistego, uwielbia dzielić się wiedzą i udoskonalać procesy. Uczy języka angielskiego od 1998 roku oraz pomaga w rozwoju dorosłych od ponad 12 lat. Obecnie zgłębia tajniki marketingu online oraz współtworzy nowe produkty i usługi dla Prolang. W wolnym czasie można ją spotkać na biegówkach lub rowerze, zdobywającą kolejne szczyty.
Shopping Cart
Scroll to Top
Zgoda na pliki cookie z Real Cookie Banner