Strona główna » Blog » Jak wybrać szkołę językową?

Jak wybrać szkołę językową?

Szef wzywa na dywanik. Ciekawe, o co tym razem chodzi. Wkraczasz do jego biura z uśmiechem po same ósemki i czekasz… Ciszę przerywa słowo szkoła. Gdy już doszło do Ciebie, o co chodzi bossowi, napięcie automatycznie opuszcza Twoje ciało. Wracasz do swojego biurka i zabierasz się do pracy nad zleconym zadaniem. Czeka Cię wybór szkoły językowej dla pracowników firmy. Po kilku minutach już wiesz, że łatwo nie będzie.

online-3412498_1280.jpg

Duży wybór nie pomaga

Poszukiwania zaczynasz tradycyjnie od … zapytania wujka Google. Ta skarbnica wiedzy z pewnością pomoże Ci obrać właściwą drogę. Rzeczywiście, liczba szkół, która się wyświetliła powala. Każda z nich w mniej lub bardziej kreatywny sposób opisuje swoją ofertę. Jednak z doświadczenia wiesz, że wystarczy dobrze dobrać słowa i grafikę, by zwrócić uwagę odbiorcy. A Ty potrzebujesz NAJLEPSZEJ szkoły. Na wczoraj.

Co mówią inni?

Kilka wdechów i zaczynasz znowu panować nad sytuacją. Zadanie nie jest łatwe. Tym bardziej, że poszukujesz szkoły językowej dla bardzo zróżnicowanych ludzi. Uczniami będą zarówno osoby młode, ale również doświadczone. Wśród zatrudnionych są pracownicy zarówno z elementarnymi umiejętnościami językowymi, jak i ci posługujący się biegle językiem obcym. Od wyboru rzetelnego partnera i właściwego kursu zależy rozwój firmy, w której pracujesz - szef wyraźnie to zaznaczył. Po pierwsze sprawdź opinie na temat danej szkoły językowej. W wypowiedziach kursantów wyczytasz uwagi, które z pewnością Ci pomogą.

TOP 3 Najlepszych szkół językowych

Wstępny research wyłonił trzech kandydatów. Jednak wiesz, że to zdecydowanie za mało. Szef oczekuje, że sprawdzisz wszystko zanim przedstawisz swój wybór. Konkretne etapy, przez które powinieneś przejść to:

  •  zbadanie szkoły „od zaplecza”,
  • poznanie rekomendowanej przez nich metody nauczania,
  • dowiedzenie się, co ją wyróżnia,
  • zadanie pytanie dotyczącego kadry nauczającej,
  • zanalizowanie, jak przeprowadzane są zajęcia.

Sporo tego. Te informacje sprawią, że poczujesz się niemalże jak kursant uczęszczający na zajęcia do TEJ szkoły językowej. Teraz czas poczuć się jak szef, który za to zapłaci :). Żeby poznać tę perspektywę, padnie pytanie o sposób rozliczeń i koszty.

Masz to? To teraz zburzymy Twoją koncepcję. Czy na Twojej liście pojawiła się szkoła językowa PROLANG? Nie musisz znowu przechodzić przez wszystkie pytania. Wystarczy rzut oka na naszą stronę, by przekonać się, że jesteś w dobrym miejscu. 🙂

Skontaktuj się z nami, a wyjaśnimy wszystko w najdrobniejszych szczegółach!

Czy Twoja szkoła językowa spełnia Twoje oczekiwania?

Poznaj nasze standardy nauczania:

Jakość nauczania w PROLANG

I umów się na bezpłatną lekcję próbną:

Bezpłatna lekcja próbna

O autorze:

Piotr Tryhubczak

Business English Teacher, lingwista, absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego, kierunek Filologia Angielska. Pasjonują go niezmiennie języki obce i programowania oraz metody nauczania. Ukończył studium coachingu i uzyskał certyfikat ACSTH. Pracuje w zawodzie lektora języków obcych od 2000 roku.
Cookie Consent with Real Cookie Banner