Strona główna » Blog » Jak wybrać szkołę językową?

Jak wybrać szkołę językową?

Szef wzywa na dywanik. Ciekawe, o co tym razem chodzi. Wkraczasz do jego biura z uśmiechem po same ósemki i czekasz… Ciszę przerywa słowo szkoła. Gdy już doszło do Ciebie, o co chodzi bossowi, napięcie automatycznie opuszcza Twoje ciało. Wracasz do swojego biurka i zabierasz się do pracy nad zleconym zadaniem. Czeka Cię wybór szkoły językowej dla pracowników firmy. Po kilku minutach już wiesz, że łatwo nie będzie

online-3412498_1280.jpg

Duży wybór nie pomaga 

Poszukiwania zaczynasz tradycyjnie od … zapytania wujka Google. Ta skarbnica wiedzy z pewnością pomoże Ci obrać właściwą drogę. Rzeczywiście - liczba szkół, która się wyświetliła, powala. Każda z nich w mniej lub bardziej kreatywny sposób opisuje swoją ofertę. Rodzi się w głowie pytanie: JAK wybrać spośród tak wielkiej liczby ofert tę najlepszą dla mojej firmy? Na co zwrócić szczególną uwagę?

Wybór odpowiedniej szkoły językowej może być trudny i czasochłonny, szczególnie gdy zależy od Ciebie znalezienie idealnego miejsca nauki dla pracowników firmy. Warto podejść do tego zadania z rozwagą i przemyślaną strategią. Oto kilka porad, które mogą Ci pomóc w podjęciu decyzji:

Określ swoje cele i potrzeby

Zanim przystąpisz do wyboru szkoły językowej, zastanów się, jakie cele chcesz osiągnąć i jakie potrzeby mają Twoi pracownicy. Czy chodzi o doskonalenie komunikacji w pracy, zdobycie nowych umiejętności językowych czy może przygotowanie do międzynarodowych projektów?

Być może w Twojej firmie uczniami będą zarówno osoby młode, jak i doświadczone. Wśród zatrudnionych mogą być pracownicy zarówno z elementarnymi umiejętnościami językowymi, jak i ci posługujący się biegle językiem obcym. Musisz znaleźć taką szkołę, która zapewni obsługę wysokiej jakości Twojego konkretnego przypadku. Od wyboru rzetelnego partnera i właściwego kursu zależy rozwój firmy, w której pracujesz - szef wyraźnie to zaznaczył.

Co mówią inni?

Sprawdź opinie i rekomendacje. Przed podjęciem decyzji warto poznać opinie innych osób, które korzystały z usług danej szkoły. Przeczytaj recenzje online lub porozmawiaj z osobami, które miały doświadczenie z daną placówką. W wypowiedziach kursantów wyczytasz uwagi, które z pewnością Ci pomogą. Jeśli uda Ci się znaleźć opinie działów HR na temat danej szkoły, tym lepiej - będziesz mógł dowiedzieć się czegoś więcej na temat tego, jak przebiega współpraca z daną szkołą!

Zbadaj metodę nauczania i wykształcenie kadry

Każda szkoła może stosować nieco inną metodę nauczania. Sprawdź, czy oferowana przez daną placówkę metoda jest odpowiednia dla Twoich pracowników i i odpowiada ich stylowi nauki. Dowiedz się również, czy kadra lektorska jest odpowiednio wykształcona i doświadczona. Kompetentni i doświadczeni nauczyciele mogą mieć kluczowy wpływ na skuteczność nauki języka. Zorientuj się, jakie kwalifikacje mają instruktorzy pracujący w danej szkole i czy są w stanie sprostać różnorodnym potrzebom pracowników Twoje organizacji.

Zapytaj o koszty i warunki płatności

Przed podjęciem ostatecznej decyzji sprawdź, ile kosztuje kurs w wybranej szkole oraz jakie są warunki płatności. Upewnij się, że oferta finansowa jest zgodna z budżetem firmy i nie ma ukrytych opłat. Jeśli w Twojej firmie stosuje się płatność dzieloną między pracodawcę a pracownika, sprawdź czy szkoła obsługuje takie rozliczenia.

Dowiedz się również, czy w cenie kursu szkoła oferuje może jakieś dodatkowe bonusy lub funkcjonalności - czy oferuje na przykład zakup podręczników ze zniżką? Bezpłatną diagnozę poziomu językowego dla każdego ucznia? Dostęp do wybranej lub autorskiej platformy wspomagającej nauczanie? Wszystkie te elementy podwyższają wartość usługi niekoniecznie zwiększając jej cenę.

TOP 3 Najlepszych szkół językowych

Po dokładnym przeanalizowaniu tych kryteriów i przeprowadzeniu wstępnego badania rynku, możesz przystąpić do wyboru najlepszej szkoły językowej dla Twojej firmy. Pamiętaj, że kluczem do sukcesu jest znalezienie placówki, która najlepiej odpowiada na potrzeby Twoich pracowników i wspiera ich w osiągnięciu celów językowych.

Po wstępnym researchu powinieneś wyłonić parę szkół do dalszego badania i rozmów. W zależności od ilości początkowej może to być między 3-5 kandydatów. Wiesz, że zzef oczekuje, że sprawdzisz wszystko zanim przedstawisz swój wybór. Konkretne etapy, przez które powinieneś przejść to:

  •  zbadanie szkoły „od zaplecza”,
  • dowiedzenie się jak najwięcej na temat rekomendowanej przez nich metody nauczania,
  • dowiedzenie się, co ją wyróżnia,
  • zadanie pytań dotyczących kadry nauczającej,
  • zanalizowanie, jak przeprowadzane są zajęcia,
  • sprawdzenie oferty w kontekście swoich potrzeb i posiadanego budżetu.

Sporo tego. Aby jak najbardziej ułatwić ten proces, przygotowaliśmy specjalnie dla Ciebie dwa bezpłatne materiały z listami pytań, na jakie należy sobie odpowiedzieć, zanim postawi się ostateczny podpis na kontrakcie. Pełna lista pytań jakie warto zadać wybranym szkołom językowym znajduje się w tym artykule, zaś materiały w formie edytowalnego pliku PDF znajdziecie tutaj i tutaj.

Masz to? Mamy nadzieję, że na Twojej liście pojawiła się również szkoła językowa PROLANG? Nie musisz znowu przechodzić przez wszystkie pytania. Wystarczy się z nami skontaktować, abyśmy odpowiedzieli w pełni na Twoje pytania oraz razem z Tobą przygotowali ofertę autentycznie skrojoną na Twoją miarę, w dodatku od A do Z.

Skontaktuj się z nami, a wyjaśnimy wszystko w najdrobniejszych szczegółach!

Czy Twoja szkoła językowa spełnia Twoje oczekiwania?

Poznaj nasze standardy nauczania:

Jakość nauczania w PROLANG

I umów się na bezpłatną lekcję próbną:

Bezpłatna lekcja próbna

O autorze:

Piotr Tryhubczak

Business English Teacher, lingwista, absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego, kierunek Filologia Angielska. Pasjonują go niezmiennie języki obce i programowania oraz metody nauczania. Ukończył studium coachingu i uzyskał certyfikat ACSTH. Pracuje w zawodzie lektora języków obcych od 2000 roku.
Shopping Cart
Scroll to Top
Zgoda na pliki cookie z Real Cookie Banner